Баскетболистите на Балкан (Ботевград) победиха у дома Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 97:74 (28:23, 26:18, 19:17, 24:16) и поведоха с 2:1 успеха в полуфиналната серия от плейофите на НБЛ. Така те са само на победа от класиране за финала, след като се играе до три успеха от пет мача.

Първата част вървеше кош за кош, но домакините дръпнаха с 28:23 в края ѝ. "Зелените" продължиха да имат инициативата през втората четвърт, а Академик Бултекс 99 се доближи до съперника при 38:32. На почивката пък разликата бе 13 точки - 54:41.

В третата част гостите стопиха изоставането си до само на 3 точки, но домакините се развихриха и направиха отново разликата двуцифрена при 73:58 и тя остана такава до началото на последната четвърт. В нея Балкан увеличи преднината си до 21 точки при 81:60. При оставащите шест минути гостите не успяха да наваксат пасива си.

Най-резултатен за Балкан беше Венцислав Петков, който наниза 18 точки. Павел Иванов се отчете с 15 точки, а Дейвид Хоутън и Дивон Уошингтън се разписаха с по 14 точки. Игор Кесар отбеляза 13 точки и овладя 8 борби.

За Академик Бултекс 99 най-полезен беше Васил Бачев със 17 точки. С "дабъл-дабъл" от 12 точки и 12 борби се отчете Никола Маравич, а с 11 точки приключи Александър Груев.

Четвъртата среща е в неделя от 18:30 часа отново в Арена "Ботевград".