Академик Бултекс 99 грабна осма поредна победа заедно с предсезонните контроли и Балканската лига и втора от началото на шампионата в НБЛ. Отборът на Асен Николов се справи с Левски като гост, надделявайки с 82:70 (16:21, 16:18, 27:11, 23:20) и за пореден път даде заявка, че отново ще играе важна роля в първенството.

"Студентите" изиграха много стабилен мач и със здрава защита и поредна солидна далечна стрелба /още един мач с над 10 тройки – 13 от 24 или 54 процента/ не оставиха шансове на "сините".

Левски поведе с 6:0, но Академик Бултекс 99 бързо обърна резултата в своя полза. Все пак домакините спечелиха първата четвърт след силна игра в края и продължиха подема си и във втората, оттегляйки се на почивката със 7 точки аванс. През второто полувреме обаче физическата подготовка на пловдивския тим и точната стрелба отново каза тежката си дума. Още до края на третата четвърт гостите обърнаха в своя полза и поведоха с 9 точки, а в последната поддържаха комфортната си преднина.

Най-резултатен за победителите бе Шакир Смит с 18 точки, от които 4 тройки от 5 опита, Айзея Умипиг наниза 12 точки /3 от 7 на тройката/ и записа невероятните 11 асистенции за дабъл-дабъл, Мартин Дурчев добави 14 /3 от 6 на тройката/, Мануел Джонсън също се отчете с дабъл-дабъл с 12 точки и 12 борби. Центърът Маодо Нгурайн също игра добре и помогна с 9 точки и 5 борби.

За Левски 2014 Деян Карамфилов и Александър Милов вкараха по 12 точки. С 11 е Веселин Веселинов, а 10 точки и 17 борби има Никола Маравич.