Ница победи у дома Олимпик (Лион) с 3:1 и продължи към 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата във Франция.

Всички голове в мача паднаха още до 15-ата минута. Гуида Фофана направи дузпа в 6-ата минута, след като игра с ръка в наказателното си поле, а Валентен Ейсерик бе хладнокръвен от бялата точка за 1:0. Минута по-късно при ответната атака Бафетимби Гомис успя да изравни за 1:1, след като се озова на сам срещу Давид Оспина. В 9-ата минута Ница отново поведе, като след центриране от корнер Махаман Траоре засече топката в мрежата на „хлапетата” за 2:1. В 15-ата минута бе оформен и крайният резултат, след като Ренато Сивели от изгодна позиция вкара за 3:1.

След почивката отборите имаха по няколко чисти положения за гол, но така и не успяха да ги реализират. В самия край 16-годишният Неал Мопе пропусна от направи победата на Ница още по-изразителна.