Вратарят на Манчестър Сити Едерсон Мораес успокои феновете на „гражданите” и сподели, че чувства добре. 24-годишният  се е разминал със сериозна контузия след сблъсъка със Садио Мане, който получи директен червен картон по време на мача между Сити и Ливърпул (5:0) на „Етихад”.

„Добре съм, отървах се само с уплаха. Това е много важна победа, ние сме един силен отбор. Благодаря на всички за съобщенията”, написа вратарят в Туитър.

Ситуацията се разигра в 37-ата минута на двубоя при резултат 1:0 за „гражданите“. Садио Мане бе изведен сам срещу бразилеца, който излезе извън наказателното си поле. Стражът на Сити скочи да избие с глава топката и в този момент получи директен удар с крак в лицето от сенегалския нападател на Ливърпул. На терена веднага влязоха лекарите на Манчестър Сити, а срещата бе прекъсната за десетина минути. Едерсон бе изнесен на носилка и откаран директно в болница, а на негово място на терена се появи Клаудио Браво.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!