След победата си над Челси (1:0) в миналия кръг Уест Хям успя да препъне и друг градски съперник Арсенал, с който завършиха 0:0 в лондонското дерби от междинния 17-и кръг на английската Висша лига. Още в 15-ата минута Арнаутович вкара гол, но той бе отменен заради засада, а в 29-ата минута след удар на Алекс Айоби топката срещна гредата. "Топчиите" създадоха доста голови положения, но и „чуковете” можеха да се поздравят с успеха, но в 90-ата минута Хавиер Ернандес нямаше късмет. Чичарито шутира силно и прати топката в напречната греда, след което тя тупна малко пред голлинията. След равенството Уест Хям остава предпоследен с 14 точки заради по-лошата си голова разлика, тъй като и намиращите се пред него Уест Бромич и Кристъл Палас са със същия актив. Арсенал се смъкна до седма позиция с 30 точки.

Ливърпул пък изпадна от челната четворка, след като не успя да победи у дома Уест Бромич. Мърсисайдци и „дроздовете” завършиха също 0:0 на „Анфийлд”. Домакините доминраха и владееха повече топката, но не можаха да преодолеят сгъстената отбрана на гостите. След половин час игра Уест Бромич можеше да поведе, след като Хал-Робсон Кану шутира от 25 метра и топката кацна върху напречната греда. През втората част в 82-ата минута резервата Доминик Соланке вкара гол за домакините, но той бе отменен заради игра с ръка на нападателя. Две минути след това мърсисайдци нямаха късмет. Фостър спаси удар на Окслейд-Чембърлей, а след това добавката на Соланке бе изчистена от голлинията. След ремито Ливърпул вече е пети с 31 точки заради по-лошата си голова разлика, след като и Тотнъм събра същия актив след победата си над Брайтън. Уест Бромич е точно над чертата, заемайки 17-а позиция с 14 точки.