Уест Хям попари Тотнъм в последното лондонско дерби за сезона. "Чуковете" спечелиха гостуването си на "шпорите" с 1:0, а успехът бе донесен от Михаел Антонио (68').

С победата тимът на Мануел Пелегрини събра 46 точки на единадесетото място. Тотнъм от своя страна остава трети със 70 пункта, като е с 3 пповече от четвъртия Челси, който е с мач по-малко. Арсенал пък е пети с 66 точки и отново с двубой пасив.

Иначе днешният мач бе доста двуостър като двата тима си разменяха инициативата често.

През първото полувреме по-чистите положения определено бяха за "шпорите", но те така и не стигнаха до гол, като с пропуски се отчетоха Сон, Моура и Ериксен.

Второто полувреме пък ситуацията бе коренно различна и шансовете се откриваха пред гостите. Един такъв бе оползотворен в 68-ата минута, когато Арнаутович намери Антонио, а последният бе безпогрешен, давайки преднина на своя тим.

В минутите до края домакините опитаха да изравнят резултата, но така не се стигна до нещо подобно, а напротив - "чуковете" имаха няколко добри възможности на контраатака, с които да решат окончателно срещата.