Уест Бромич Албиън шокира и Ливърпул, завършвайки 2:2 като домакин срещу мърсисайдци. Това е второ поредно геройство за "дроздовете", които миналата седмица победиха Манчестър Юнайтед като гост с 1:0.

Гостите от Ливърпул започнаха срещата много добре, като доминираха от първата минута.

Още в 4-ата минута Дани Ингс отбеляза, за да открие резултата в полза на мърсисайдци - 1:0.

След попадението последваха мудни минути и за двата тима, като това бе и всичко за първата част.

Второто полувреме отново започна с натиск на гостите, които удвоиха чак в 72-ата минута, когато се разписа обичайният заподозрян Мохамед Салах - 2:0.

Джейк Ливърмор върна едно попадение за домакините в 79-ата минута след разбъркване от корнер - 1:2.

Шокът за гостите бе пълен в 88-ата минута, когато след изпълнение на свободен удар, се разписа Соломон Рондон, за да оформи крайното - 2:2.

След това равенство УБА остава на последното място с актив от 25 точки, като се намира на цели 8 от спасителното 17-о място. Ливърпул пък продължава борбата за топ 4, след като събира 71 пункта на третото място.