Тотнъм започна успешно новия сезон в английската Висша лига. „Шпорите“ наделяха с 2:0 над новака Нюкасъл като гост. Дели Али и Бен Дейвис за тима на Маурисио Почетино, а Джонджо Шелви си изкара червен картон.

Първото полувреме премина равностойно, а двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Нещата на терена се промениха в началото на второто полувреме. Джонджо Шелви настъпи падналия на земята Дели Али пред погледа на съдията и получи директен червен картон.

Натискът на Тотнъм се увеличи и след час игра резултатът бе открит. Ериксен с великолепно подаване намери Деле Али и той засече топката от въздуха за 0:1.

Второто попадение дойде в 70-ата минута и бе дело на левия бек Бен Дейвис, който завърши отлична комбинация, преминала през Ериксен.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ ТРАНСФЕРИТЕ В АНГЛИЯ -ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!