Нюкасъл срази у дома Бърнли с 2:0 в среща от междинния 28-и кръг на английската Висша лига и се отдалечи от зоната на изпадащите. Това бе четвърти пореден домакински успех за „свраките“ в шампионата, а Бърнли регистрира първа загуба за първенство от началото на годината.

Фабиан Шер (24) вкара красив гол след асистенция на Хави Манкийо, а Шон Лонгстаф (38) подсигури успеха на домакините след центриране на Алмирон. В 40-ата минута гостите поискаха дузпа, след като Ричи закачи крака на Гудмунсон, но съдията си замълча. До края на мача нито един от двата тима не успяха да реализират някое от положенията си.

След този успех "свраките" изпревариха съперника и са 13-и с 31 точки и 7 над опасната зона. Бърнли вече е 15-и с 30 точки преди останалите срещи от кръга.