Саутхемптън постигна драматичен успех с 3:2 срещу Арсенал в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Победният гол на домакините падна в 85-ата минута и така "топчиите" претърпяха първа загуба в последните си 22 двубоя във всички турнири.

Зрителите на "Сейнт Мерис" станаха свидетели на зрелищен сблъсък. Дани Ингс блесна с две попадения за "светците" - в 20-ата и 44-ата минути. Бившата надежда на Ливърпул очевидно жъне успехи не само сред жените, а и на футболния терен, след като днес успя да разплаче Арсенал. Между головете му точен за "топчиите" бяше Хенрих Мхитарян - в 28-ата минута. Той също отбеляза две попадения. Мхитарян бе точен за 2:2 в 53-ата, а в 85-ата минута Чарли Остин прониза Арсенал, за да постигне Саутхемптън едва втората си победа във Висшата лига този сезон.

В класирането "топчиите" са пети с 34 точки, изоставайки с три от четвъртия Челси. Саутхемптън е на 17-ото място с 12 точки.