Саутхемптън и Борнемут спретнаха страхотно зрелище на „Сейнт Мерис“ и в крайна сметка поделиха по точка след 3:3 в мача им от 36-ия кръг на английската Висша лига. Точката гарантира оставането в елита за „светците“, докато „черешките“ играха за престиж.

Шейн Лонг (12) даде аванс на домакините след пас на Редмънд, а Дан Гослинг (20) и Калъм Уилсън (32) направиха обрата пълен за гостите. След почивката „светците“ на свой ред стигнаха до обрат след попадения на Джеймс Уард-Проус (55) и Мат Таргет (67). В края Калъм Уилсън (86) вкара втори гол и донесе точката за „черешките“, които са 13-и с 42 точки. Саутхемптън е 16-и с 38 точки, но два кръга преди края няма шанс да изпадне.

Изпадналият вече Фулъм пък надви у дома застрашения от загубване на елитния статут Кардиф с 1:0. Холандецът Райън Бабел (79) вкара единствения и победен гол за домакините от Лондон, които твърдо са предпоследни с 26 точки. Кардиф е точно пред тях с 31 и на 3 точки от спасителната 17-а позиция, на която е Брайтън.

Кристъл Палас и Евертън не успяха да се победят и завършиха 0:0. С точката „орлите“ от Лондон събират 43 и са 12-и в класирането. „Карамелите“ заемат осма позиция с 50 точки.

Уотфорд загуби с 1:2 от гостуващия Уулвърхемптън. Гостите поведоха с гол на Раул Хименес (41) малко преди почивката, а скоро след подновяването на играта Андре Грей (49) изравни. Асистиралият за първия гол на „вълците“ Диого Жота (77) им донесе трите точки след пас на Рубен Невеш. Така Уулвс остава седми с 54 точки, а „стършелите“ са девети с 50 точки.