Третодивизионният АФК Уимбълдън хвърли голямата бомба в четвъртия кръг на турнира за Купата Англия – ФА Къп. Тимът от Лига 1 елиминира инвестиралия над 100 милиона паунда за селекция преди началото на сезона Уест Хям след убедителен домакински успех с 4:2. Срещата бе изгледана на живо от легендата на домакините Вини Джоунс.

Ганаецът Квеси Апия (34) изведе домакините напред в резултата след пас на Уордсуорт, а след това Скот Уагстаф (41, 46) шокира „чуковете“ с още две попадения. При второто от тях асистенция бе на Апия.

Mениджърът на гостите Мануел Пелегрини реагира мигновено след безобразното представяне през първата част и извърши трите си смени още на почивката. На терена влязоха Лукас Перес, Райън Фредрикс и Фелипе Андерсон. Уест Хям надигна глава и намали изоставането си с голове на Лукас Перес (57) и Фелипе Андерсон (71).

"Чуковете" се хвърлиха в атака да търсят изравняването, което щеше да им донесе преиграване, но резервата Тоби Сибик (88) сложи точка на спора след втора асистенция на Уордсуорт.

Така АФК Уимбълдън се класира за 1/8-финалите на ФА Къп и очаква следващия си съперник.