Опашкарят Суонзи изненадващо излъга у дома Ливърпул с 1:0 в последна среща от 24-ия кръг на английската Висша лига и спря серията на мърсисайдци от 18 мача без загуба във всички турнири - 13 победи и 5 равенства. Преди срещата с минута мълчание бяха почетени легендарните имена за английския футбол Сирил Реджис и Джими Армфийлд. Победният гол за „лебедите” реализира Алфи Моусън (40) след асистенция на Федерико Фернандес.

Гостите напълно проспаха първата част, в която уж имаха инициативата, но не създадоха нито едно интересно положение пред вратата на „лебедите”, а неточни удари отправиха Върджил ван Дайк и Мохамед Салах. Домакините чакаха своя шанс на контраатаки да наранят противника си. Така се стигна до 40-ата минута, когато Суонзи поведе след грешка на Ван Дайк при центриране от ъглов удар. Холандецът не успя да изчисти топката добре, тя се удари във Федерико Фернандес и Алфи Моусън реализира втория си гол от началото на сезона.

След почивката играчите на Юрген Клоп доминираха, а Фирмино и Робъртсън имаха добри положения да изравнят, но нямаха късмет. След час игра Салах изпълни технично пряк свободен удар, но Лукаш Фабиански спаси със страхотен рефлекс. Натискът на гостите се засилваше с всяка минута и влезлият като резерва Дани Ингс също бе разочарован от невероятна намеса на Фабиански. В четвъртата минута на добавеното време Ван Дайк центрира отдясно и намери непокрития Роберто Фирмино, който от няколко метра с глава прати топката в гредата, а при добавката Адам Лалана не намери целта.

Така Ливърпул пропусна възможност да се изравни по точки с третия Челси и остава четвърти с 47 точки, на само две пред петия Тотнъм. Суонзи остава последен с 20 точки, колкото има и Уест Бромич, но само на 3 зад последния над чертата Сток Сити.