Уест Хям победи с 1:0 Арсенал като домакин в дербито на Лондон. Успехът бе първи домакиниски на "чуковете" над този съперник от 2006 година насам, а в същото време за тима дебютира Самир Насри.

Единственото попадение за Уест Хям бе дело на Деклан Райс.

Двата тима изиграха доста равностойно и интензивно първо полувреме. Лаказет на два пъти имаше възможност да простреля Фабиански, но стражът се намеси подобаващо.

Пред отсрещната врата Андресон опита хубав изстрел, но топката профуча покрай гредата. Минути по-късно същото стори и Гендузи.

Три минути след подновяването на играта Уест Хям поведе в резултата. Джака изчисти лошо с глава , топката стигна до Насри, който пусна към Райс, който простреля Лено до близката греда - 1:0.

Унай Емери направи две промени, които се отразиха на играта на Арсенал - в игра влязоха Аарън Рамзи и Лукас Торейра. Атаките на "артилеристите" обаче бяха хаотични, стихийни и без никаква идея. Това не доведе до почти никакви опасности пред вратата на Уест Хям.

В добавеното време Коешчелни вкара топката във вратата на "чуковете", но попадението правилно бе отменено заради засада на Коласинак, който центрира преди това.

С успеха Уест Хям събра 31 точки и заема 8-ото място. Арсенал пък е с 41 на петата позиция, но Манчестър Юнайтед е с 38 и мач по-малко.