След като вчера Арсенал и Лестър дадоха зрелищен старт на английската Висша лига, вкарвайки си цели 7 гола (б.а. 4:3 в полза на "артилеристите"), днес Уотфорд и Ливърпул също предложиха много емоции на феновете. В среща от 1-ия кръг на шампионата двата тима направиха 3:3 на "Викъридж Роуд" в мач, изпълнен с драматични моменти и красиви изпълнения.

Срещата започна по прекрасен начин за „стършелите“, които излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Точен бе Окака, който засече с глава центриране от корнер.

Постепенно Ливърпул започна да поглежда по-често към вратата на домакините и в 29-ата минута стигна до изравнителен гол. Емре Джан изведе добре Садио Мане зад отбраната на Уотфорд и последният с хладнокръвен изстрел реализира.

Радостта на мърсисайдци бе кратка, тъй като 2 минути по-късно те инкасираха втори гол. Дукуре засече пас на Клевърли и направи 2:1.

До края на полувремето Ливърпул имаше няколко добри шансове за гол, които обаче бяха пропилени от Мане и Салах.

Гостите стартираха по-силно втората част и в 54-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Аурелио Гомеш срещу Салах. Зад топката застана Фирмино, който реализира по безапелационен начин.

Само две минути по-късно Ливърпул стигна до пълен обрат. Ловрен изведе Фирмино зад гърба над отбраната. Бразилецът овладя много добре и опита да прехвърли Гомеш. Топката щеше да излезе встрани, но Салах засече на далечната греда - 2:3.

До края на срещата Ливърпул изпусна още шансове за гол, а най-доброто положение се откри пред Матип, който след удар с глава прати топката в напречната греда.

В самия край на мача Уотфорд стигна до изравнително попадениe. To падна в добавеното време, когато Бритос се разписа отблизо. При гола на уругваеца обаче останаха сериозни съмнения за засада.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ ТРАНСФЕРИТЕ В АНГЛИЯ -ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!