Манчестър Юнайтед си гарантира второто място във Висшата лига на Англия, след като завърши 0:0 при гостуването си на Уест Хям. "Дяволите" на Жозе Моуриньо се нуждаеха именно от точка в този двубой, за да си гарантират сребърните медали. "Чуковете" пък вече се спасиха от изпадане и играха за своята чест.

Юнайтед доминираше през първата част и стигна до по-опасни голови положения. Скот Мактоминей бе много близо до попадение, но ударът му в 21-ата минута излезе в аут. Още в следващата атака Лингард показа класа, но Адриан успя да избие удара в корнер, а след него Санчес стреля право в ръцете му.

Отново Адриан се намеси отлично при удар на Люк Шоу малко по-късно. Уест Хям пък отвърна единствено с опасен удар на Жоао Марио, но топката профуча покрай вратата.

През втората част двубоят бе по-равностоен, но почти без ситуации пред двете врати. Алексис Санчес опита от малък ъгъл да порази целта, след като преди това изпревари Адриан, но Анджело Огбона беше заел добра позиция и изби пред голлинията. Погба също опита късмета си, но неуспешно.

"Чуковете" на Дейвид Мойс направиха няколко атаки през вторите 45 минути, но почти без да създадат голова опасност.

В 87-ата минута се получиха изключително грозни сцени и играчите на двата тима се сбиха. Напрежението се изостри след фаул на Погба, който умишелно ритна Марк Нобъл. Той пък отиде и блъсна в лицето французина, а след това последва мелето. В крайна сметка Погба и Нобъл получиха жълти картони.

Лансини имаше възможност в последната минута на редовното време да донесе победата на Уест Хям, но ударът му от фаул прелетя над гредата.

Манчестър Юнайтед събра 78 точки, а третият Тотнъм има 74. До края на сезона остава един кръг. Уест Хям пък е с 39 точки на 15-ата позиция.