Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Манчестър Юнайтед надви Лестър с 2:1 на „Олд Трафорд“ в първия мач от новия сезон в английската Висша лига. Пол Погба (3-дузпа) и Люк Шоу (83) донесоха трите точки за „червените дяволи“, които за 18-и път в историята на Висшата лига започват сезона с победа. Джейми Варди (90+2) се разписа за „лисиците“, които регистрираха осма загуба за последните си девет визити на този стадион.

Домакините получиха дузпа само минута и 15 секунди след първия съдийски сигнал за игра с ръка на Амарти в наказателното поле. Излезлият с капитанската лента на Юнайтед френски национал Пол Погба не сбърка в 3-ата минута от бялата точка и преодоля вратаря Каспер Шмайхел за 1:0. Гостите се опитаха да отвърнат на удара и в 28-ата минута имаха шанс да изравнят, но вратарят Де Хеа спаси удар отблизо на Мадисън. „Лисиците“ продължиха да са по-активни до края на първата част, но домакините отправиха по-сериозни удари. Шмайхел обаче бе на мястото си при шутове на отдалеч на Погба и Люк Шоу.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В началото на втората част „червените дяволи“ имаха две добри положения, но първо Маркъс Рашфорд не успя да отправи удар от изгодна позиция, а след това Шмайхел спаси изстрел на Дармиан. В 65-ата минута Погба изведе Хуан Мата, който стреля неточно, а в 78-ата минута Шмайхел отрази шут на Лукаку. По-активната игра на домакините даде резултат в 83-ата минута, когато Люк Шоу получи топката от Хуан Мата вкара от малък ъгъл първи гол в цялата си кариера във Висшата лига.

„Лисиците“ стигнаха до попадение в добавеното време, когато една от звездите им Джейми Варди (90+2) реализира с глава след центриране на Перейра и отбила се в гредата топка. В последните секунди Каспер Шмайхел се включи в атака и дори отправи удар с глава след центриране от корнер, но топката премина покрай вратата на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед - Лестър 2:1
1:0 Пол Погба (3-дузпа), 2:0 Люк Шоу (83), 2:1 Джейми Варди (90+2)

Съставите
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дармиан, Шоу, Байли, Линдельоф, Погба (83 - Фелайни), Перейра, Фред (76 - МакТоминей), Мата, Санчес, Рашфорд (67 - Лукаку)

Лестър: Шмайхел, Морган, Магуайър, Перейра, Чилуел, Амартей (63 - Гезал), Силва (80 - Ибора), Ндиди, Грей, Мадисън (63 - Варди), Ихеаначо