Манчестър Юнайтед победи у дома Борнемут само с 1:0 в среща от междинния 17-и кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” доминираха на своя „Олд Трафорд”, но стигнаха само до едно попадение, дело на голмайстора им Ромелу Лукаку (25) с глава след асистенция на Хуан Мата. До края на мача гостите имаха повече точни удари, но с няколко добри спасявание Давид Де Хеа спомогна за успеха на домакините. В 72-ата минута след удар на Маркъс Рашфорд топката срещна града. В крайна сметка Манчестър Юнайтед спечели, събра 38 точки и отново има 3 аванс пред третия Челси. „Черешките” са 14-и с 16 точки.

В същото време Тотнъм надви гостуващия Брайтън с 2:0 и излезе на четвърта позиция във временното класиране. Серж Орие (40) даде аванс на „шпорите” преди почивката след пас на Уинкс и опит за центриране, превърнал се в гол. През втората част тимът от Лондон материализира превъзходството си с още едно попадение, дело на корееца Хьон-Мин Сон (87) в самия край, когато извеждащ пас му даде Кристиан Ериксен. Три минути по-рано Хари Кейн нацели греда. С деветия си успех за сезона Тотнъм събра 31 точки и заради по-добрата си голова разлика измести издънилия се в този кръг Ливърпул от четвърто място. Брайтън е 13-и със 17 точки.