Лидерът Манчестър Сити разби у дома Тотнъм с 4:1 в среща от 18-ия кръг и продължи рекордната си серия на 15 поредни победи в английската Висша лига.

Илкай Гюндоган (14) с глава откри резултата, а в 25-ата минута Лорис изби удар на Агуеро. Малко след това френският стража на гостите спаси и удар на Гюндоган.

Едва в 35-ата минута гостите създадоха опасност, но Хари Кейн шутира покрай вратата. В добавеното време на първата част отново Лорис спаси поредния шут на Гюндоган.

След почивката в 56-ата минута Едерсон се намеси след удар на Кейн, а в 67-ата минута Сане проби в наказателно поле и шутира, но Лорис изби. При добавката Стърлинг прати топката над вратата.

Кевин Де Бройне (71) удвои преднината на „гражданите” след силен удар, а Рахим Стърлинг (80, 90) най-накрая се разписа два пъти след няколко безуспешни добавки. В добавеното време Кристиан Ериксен (90+3) оформи крайния резултат с почетен гол за гостите.

След 17-ата победа за сезона Манчестър Сити е лидер с 52 точки. Тотнъм е седми с 31 точки.