Ливърпул се завърна на победния път в Англия, след като се наложи с 3:2 като гост на Лестър в среща от 6-ия кръг на Висшата лига. Домакините може да съжаляват много за поражението, тъй като можеха съвсем спокойно да стигнат поне до равенство. Джейми Варди обаче пропусна дузпа 20 минути преди края на мача и така гостите се поздравиха с успеха.

Тимът на Юрген Клоп излезе напред в резултата още в 15-ата минута, когато Мохамед Салах засече с глава центриране на Коутиньо и откри. Само 8 минути по-късно бразилският техничар удвои за своя тим, разписвайки се от пряк свободен удар.

Домакините се върнаха в мача буквално в последните секунди на първото полувреме, когато Миньоле сбърка при центриране от корнер и Оказаки реализира за 1:2.

В 68-ата минута Ливърпул хвана на контраатака Лестър и Хендерсон от добра позиция реализира. Само минута по-късно обаче Джейми Варди намали с глава за 2:3.

"Лисиците" бяха много близо до трети гол, но в 73-ата минута Джейми Варди изпусна дузпа.

С този успех Ливърпул събра 11 точки на 5-ото място във временното класиране, докато Лестър е 16-и с 4.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!