Лестър обърна като гост Саутхемптън с 2:1 в среща от третия кръг на английската Висша лига и записа втора поредна победа този сезон. През първата част съперниците не успяха да материализират в гол някое от положенията си, а след почивката Райън Бертранд (52) изведе домакините напред в резултата. Демарай Грей (56) обаче бързо изравни за „лисиците“, които стигнаха до трите точки в добавеното време с гол на Хари Магуайър (90+2) след асистенция на Марк Олбрайтън. Така Лестър събра 6 точки и е седми във временното класиране. Саутхемптън още няма успех този сезон и е 16-и с една точка в актива си.

В същото време Борнемут навакса два гола пасив и след 2:2 у дома с Евертън се изравни на върха с шампиона Манчестър Сити, като и двата тима имат по 7 точки преди останалите срещи от кръга. И двата тима завършиха мача в намалени състави, след като в 41-ата минута бразилецът Ричарисон от гостите получи директен червен картон, а в 61-ата и Адам Смит от домакините последва съдбата му. Тио Уолкът (56) и Майкъл Кийн (66) дадоха сериозна преднина на „карамелите“ след асистенции на Тосун и Сигурдсон. „Черешките“ обаче стигнаха до точката след две бързи попадения на Джошуа Кинг (75-дузпа) и Нейтън Аке (79). Така Борнемут събра 7 точки, колкото има и лидерът Манчестър Сити, издънил се с реми 1:1 при визитата си на новака Уулвърхемптън. Евертън продължава без загуба този сезон, но след успех и две ремита е осми с 5 точки преди останалите мачове от кръга.

Хъдърсфийлд и Кардиф също поделиха точките след 0:0. Така „териерите“ спечелиха първа точка за сезона и са 18-и във временното класиране, а уелският тим заема 14-а позиция след втората спечелена точка.