Евертън изоставаше на два пъти в резултата, но измъкна точка при визитата си срещу последния Кристъл Палас след 2:2 помежду им в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига. Шотландецът Джеймс Маккартър (1) и Уилфред Заха (35) от Кот д’Ивоар даваха преднина на „орлите” от Лондон, но Лейтън Бейнс (6-дузпа) и сенегалецът Ел Хаджи Ниасе (45+1) след пас на Сигурдсон изравняваха за „карамелите” още преди почивката. През втората част нямаше попадения и така след ремито Кристъл Палас остана на дъното с 5 точки, а гостите от Ливърпул са 16-и с 12 точки.

Борнемут пък разби у дома новака Хъдърсфийлд с 4:0 в друга среща от кръга. Калъм Уилсън (26, 31, 84) се отличи с хеттрик за „черешките” след асистенции на Джордан Айб, Андрю Сурман и Джошуа Кинг, а Хари Артър (70) добави едно попадение. След четвъртата си победа за сезона Борнемут е на 13-а позиция с 13 точки. „Териерите” са десети с 15 точки.