Евертън и Лестър записаха първи победи за новия сезон в английската Висша лига, печелейки домакинствата си сътветно срещу Саутхемптън и Уулвърхемпън.

„Карамелите“ надвиха у дома Саутхемптън с 2:1. Тио Уолкът (15) се отличи с гол след пас на Морган Шнайдерлин и асистенция за бразилеца Ричарлисон (31), който подсигури комфортен аванс на „карамелите“. След почивката Дани Ингс (54) намали след подаване на Лемина, но това бе всичко, което „светците“ постигнаха. Така Евертън регистрира първи успех за сезона и с 4 точки е на трета позиция във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Саутхемптън остава с една точка след нулевото равенство у дома с Бърнли на старта.

Лестър също записа първа победа за сезона, след като победи гостуващия новак този сезон Уулвърхемптън с 2:0. В 29-ата минута Мат Дохърти от „вълците“ си вкара автогол, а в самия край на първата част Джеймс Мадисън (45) оформи крайния резултат след асистенция на Рикардо Перейра. В 66-ата минута Джейми Варди получи директен червен картон и домакините доиграха мача в намален състав. В крайна сметка „лисиците“ спечелиха първите си три точки за сезона, а „вълците“ остават с една след ремито 2:2 у дома с Евертън на старта.