Ливърпул и Евертън завършиха при 1:1 в мърсисайдското дерби от 16-ия кръг на английската Висша лига.

Мохамед Салах откри резултата в 42-ата минута при първата по-сериозна ситуация в мача, като взриви трибуните с прехвърлящ удар в далечния ъгъл на вратата на Евертън. Мане можеше да удвои в последните секунди на първата част, но не уцели вратата.

През втората част Ливърпул продължи да натиска и Салах имаше още две възможности за гол, но не успя отново да се запише сред голмайсторите. Евертън получи дузпа четвърт час преди края, когато Ловрен побутна Крейг Поусън, а Уейн Рууни вкара за крайното 1:1. Коутиньо и Фирмино продължиха усилията на Ливърпул да спечели мача, но и двамата се разминаха с гола.

Ливърпул остава четвърти на точка пред Арсенал и на две зад Челси, докато Евертън е 11-и.