Тотнъм записа страхотен обрат в лондонското дерби с Челси. "Шпорите" се наложиха с 3:1, а Деле Али отбеляза два от головете.

Началото на срещата бе по-добро за Челси, който вкара още в 19-ата минута чрез Маркос Алонсо, но голът бе отменен заради засада.

Само 11 минути по-късно "сините" все пак откриха резултата, като този път голмайстор бе Алваро Мората - 1:0. Нападателят вкара топката с глава след хубаво центриране от фланга на Виктор Моузес.

В добавеното време на първата част Ериксен отбеляза най-красивото попадение в срещата, след като се разписа с бомбен удар от 25 метра - 1:1.

През второто полувреме "шпорите" поеха инициативата и това си каза думата в 62-ата минута, когато Деле Али направи пълния обрат след чудесно подаване на Ерик Дайър - 1:2.

След само четири минути игра Али отбеляза ново попадение, за да оформи крайния резултат 1:3.

След този успех Тотнъм остава четвърти с 64 точки, като е на 2 зад третия Ливърпул, но е и с мач по-малко. Челси пък е 5-и с 56 пункта, като остава с все по-малки шансове за място в Шампионската лига догодина.