Звездата на Тотнъм Хари Кейн се завърна с гол, но серията от 4 поредни победи на "шпорите" бе прекъсната от Бърнли, който шокира лондончани, побеждавайки ги с 2:1.

През първата част попадения не паднаха, а в 57-ата минута Бърнли успя да поведе след гол на Крис Ууд с глава.

Отговорът на гостите не закъся и 8 минути по-късно завърналият се след контузия Кейн успя да отбележи хубав гол след самостоятелен рейд.

В 84-ата минута на двубоя Ашли Барнс отбеляза втори гол във вратата на гостите, оформяйки крайния резултат 2:1.

По този начин Тотнъм остава с 60 точки и не успя да скъси дистанцията до лидерите Манчестър Сити и Ливърпул, които са с по 65 пункта. Бърнли от своя страна е тринадесети с 30 точки.