Българският вратар Димитър Евтимов пази цял мач за третодивизионния Бъртън, който победи гостуващия Нотингам с 3:2 и за първи път в историята се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата. Евтимов игра срещу клуба, в който прекара седем години, но изигра само два мача за него. Мениджърът му Найджъл Клъф пък има над 400 мача за Нотингам, а баща му Брайън Клъф е легенда на този клуб.

Всички голове паднаха през второто полувреме, след като в 32-ата минута Лиъм Бойс от Бъртън пропусна дузпа. След почивката домакините поведоха с 2:0 след автогол в 52-ата минута на Сайди Янко и попадение на Скот Фрейзър (64). Люис Грабън (70) намали, а Джейк Хескет (82) върна аванса от два гола на Бъртън. В добавеното време Арвин Апиа (90+1) оформи крайния резултат.

В друга среща от този етап Борнемут надви Норич с 2:1 и също се класира за 1/4-финалите. Станислас (39) и Коок (72) вкараха головете за „черешките“, а Ернандес (70) се разписа за „канарчетата“, които отпадат от надпреварата.