Бившият треньор на Левски Славиша Йоканович постигна голям успех в Англия, успявайки да класира Фулъм за участие във Висшата лига през следващия сезон след успех над Астън Вила.

Бившият тим на Димитър Бербатов победи бившия на Стилиян Петров с 1:0, а единственото попадение в двубоя бе дело на Том Кеърни в 23-ата минута, след като получи топката сам в наказателното поле и я насочи в мрежата с удар покрай вратаря.

Тимът му остана с човек по-малко в 70-ата минута, след което Астън Вила натисна, но така и не стигна до нещо повече в мача.

Изкачването на Йоканович във Висшата лига е второ след онова, което записа с Уотфорд през 2015 година, а победата ще донесе близо 200 милиона паунда в касата на клуба му.

Двубоят бе последен за ветерана Джон Тери (37 г.), който обяви, че повече няма да играе във втора дивизия с Астън Вила, но не изключи трансфер в чужбина.