Арсенал инкасира трета загуба във Висшата лига този сезон, след като отстъпи с 1:2 при гостуването на Уотфорд. Домакините, които се представят много силно до момента, стигнаха до трите точки след гол във втората минута на добавеното време. В герой за Уотфорд се превърна Том Клевърли. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед се разписа за крайното 2:1 малко преди последния съдийски сигнал.

"Топчиите" водеха на почивката след попадение на Пер Мертезакер, който се разписа в 39-ата минута след асистенция на Гранит Джака.

Домакините изравниха след спорна дузпа, реализирана от Трой Дийни в 71-ата, а в 92-ата минута Том Клевърли прониза Петър Чех и хвърли в екстаз публиката на "стършелите".

Победата изкачи Уотфорд на четвъртото място. Тимът събра 15 точки и изпревари Челси, който е с 13 след днешната си издънка - загубата с 1:2 от последния Кристъл Палас. Арсенал също има 13 точки и към момента е на петата позиция.