Арсенал прекъсна серията от три поредни мача без успех в Англия, побеждавайки с категоричното 4:1 Кристъл Палас на "Емиратс" в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят започна по прекрасен начин за "артилеристите", които поведоха още в 6-ата минута чрез Начо Монреал. Той се разписа с глава, засичайки центриране от корнер. Малко по-късно Иуоби удвои след нова грешка в отбраната на гостите.

Арсенал продължи с опасните атаки и в 13-ата минута Косчиелни с глава направи резултата класически. Наказателната акция на лондончани продължи и в 22-ата минута Лаказет покачи на 4:0 след пас с пета на Йозил.

Постепенно домакините намалиха темпото и головите положения пред вратата Кристъл Палас ставаха все по-малко. "Орлите" стигнаха до почетен гол в 78-ата минута, когато Миливойевич се разписа, оформяйки крайния резултат.

Във временното класиране Арсенал е 6-и с 42 точки, докато Кристъл Палас замеа 13-а позиция с 25.