ГЕРБ и РБ си подхвърлят топката за новия омбудсман

https://blitz.bg/politika/gerb-i-rb-si-podhvarlyat-topkata-za-noviya-ombudsman_news352171.html Blitz.bg

Бойко Борисов е обещал на Мая Манолова ГЕРБ да не издига кандидатура за омбудсман. Така тя беше избрана. Тази версия обяви най-нахално Атанас Атанасов от реформаторите, след като депутатът от ГЕРБ Светослав Иванов го провокира, казвайки, че е добре в редиците на РБ да има дисциплина.

„Мая Манолова няма морално право да бъде омбудсман. Тя стана такъв с гласовете на „Атака”, ПФ, БДЦ, БСП и ДПС. Групата на ГЕРБ не е подкрепила Мая”, каза Светослав Иванов.

Той беше категоричен, че никой от ГЕРБ не е казал добра дума за Мая Манолова.

„Алтернативната кандидатура на Константин Пенчев е предложение на РБ. Нямаше друга кандидатура. Вотът беше таен, така че е редно да спрем да гадаем. Сега ситуацията ще се използва, за да се забие клин в коалицията. Аз лично бях против тайния вот. Гуверньор на БНБ се избира явно, а омбудсмана да се избира тайно... Каква е логиката”, каза Атанасов. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай