Медиците от болницата в Ловеч отправят сериозни заплахи!

https://blitz.bg/zdraveopazvane/medicite-ot-bolnicata-v-lovech-otpravyat-seriozni-zaplahi_news566426.html Blitz.bg
Ако до обед работещите в болницата в Ловеч не получат заплати, ще подадат оставки, предаде БНР.

От НЗОК съобщиха снощи, че са превели на болницата около 234 500 лева, с които ще бъдат изплатени заплатите за октомври, въпреки че медиците не са получили възнагражденията си и за септември. От НЗОК съобщиха още, че е постигнато споразумение със седем кредитори на болницата за намаляване размера на запорите и тяхното разсрочване.

Директорът д-р Анка Георгиева увери, че днес колективна оставка няма да има, въпреки че работещите в лечебното заведение са категорични, че ако не получат заплатите си, спират работа: "В петък на обяд си подаваме всички оставките, ако нещата не се оправят. Не може да се живее без заплата. С две малки деца, ако разчитаме на тези пари от тука, досега да сме по кошовете и да събираме отпадъци, коментират работещите в болницата". Все още не е решен и проблемът с лекарствата, а пациентите са принудени сами да си ги купуват.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай