Столичани на протест заради ремонта на "Дондуков"

https://blitz.bg/stolitsa/stolichani-na-protest-zaradi-remonta-na-dondukov_news519288.html Blitz.bg

В четвъртък в 18.30 ч. ще се проведе протест на велосипедистите и привържениците на по-зеления транспорт. Няколко неправителствени организации ще изразят недоволството си срещу решението на Столичната община да не слага велоалея по новия булевард „Дондуков“.

В писмо до медиите от „Спаси София“, "Критична маса", "Велоеволюция" и др. обясняват, че общината е отстъпила от първоначалното си намерение. Твърдението, че паветата не са безопасни за придвижване с колело не се приема от любителите на транспорта на две колела.

„Властимащите приложиха принципа „Разделяй и владей“ и противопоставиха гражданите относно избора на настилка. Важният дебат за качеството на градската среда беше пренебрегнат за сметка на вероятно умишленото фокусиране само и единствено върху настилката“, се посочва в писмото.

Ремонтът на бул. "Дондуков" вече започна. След дълго обсъждане бе взето решение паветата да не се заменят с настилка. 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай