След 2 години битка с държавата Даниела чу най-хубавите новини за децата си! (ВИДЕО)

https://blitz.bg/obshtestvo/sled-2-godini-bitka-s-darzhavata-daniela-chu-nay-hubavite-novini-za-decata-si-video_news583723.html Blitz.bg

Даниела Колева успя да върне трите си деца, след като в продължение на две години води съдебни битки с държавата. Те й бяха отнети от социалните и дадени в приемни семейства.

Жената изпаднала в трудно финансово положение след смъртта на първия й съпруг. Тя е поискала от социалните помощ - да й намерят жилище, в което да живее, както и да съдействат за намиране на детска градина, за да може майката да работи. Отговорили са й, че нямат такива правомощия, предава Нова тв.

Адвокат Петър Николов коментира в „Здравей, България”, че отделянето не е било правомерно. Първата работа на социалните е да окажат съдействие при подобен случай, отнемането на децата е най-крайната мярка и се прилага, ако майката застрашава по някакъв начин здравето и живота на децата, обясни Николов.

Още за абсурдната ситуация, в която държавата плаща десетки хиляди левове на професионални семейства, за да отглеждат децата на изпаднали в нужда биологични родители – във видеото.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай