Съдът остави в ареста 17-годишния ученик, пребил момче в Русе

https://blitz.bg/obshtestvo/sadat-ostavi-v-aresta-17-godishniya-uchenik-prebil-momche-v-ruse_news578031.html Blitz.bg

Русенският районен съд остави за постоянно в ареста 17-годишния ученик, пребил заедно с още двама младежи 16-годишно момче в Русе, съобщава bTV. Случаят нашумя, след като видеоклип с жестокия побой бе разпространен в интернет.

Районната прокуратура поиска постоянно задържане под стража на ученика от Професионалната гимназия по електротехника, тъй като деянието е извършено с изключителен цинизъм, дързост и жестокост. Освен това тийнейджърът има наказание от Комисията за противообществени прояви на непълнолетни за друго престъпление, извършено през 2016 г.
 
Пред съда ученикът се призна за виновен и заяви, че съжалява и случилото се няма да се повтори. Съдът обаче прецени, че задържаният е склонен към агресия и жестокост и го остави в ареста. Мярката може да се обжалва в тридневен срок.
 
Коментирай