Когато видя, че някой е глупав, получавам алергия, това каза в "Денят на живо" по Канал 3 икономистът Владимир Каролев по адрес на еколога Тома Белев. "Аз съм емоционален, родителите  ми казват, че съм бил такъв още в детската градина", добави Каролев, заклет турист и сноубордист.
 
Той дори заплаши да си тръгне на мига от студиото на "Денят на живо" след включване на живо на Белев от поредния протест на жълтите павета на зелени срещу втората кабинка в Банско. 
 
Икономистът се подразни силно от предположение на еколога, че Владо Каролев никога не е излизал на протест срещу изсичането на горите. "С господин Каролев, като специалист по всичко, не искам да влизам в дебати. Питайте кога той е бил на протест в защита на горите", подхвърли Тома Белев от тротоара пред президентството.
 
"Не мога да го слушам този лъжец вече 10 минути лъже вече, тръгвам си, ако продължи - доведете го тук да ви кажа за какво лъже", реагира бурно Каролев в студиото. "Ще му обясня, че не само съм бил на протест, но включително съм гонен от бракониери край Банско преди 3 г. с бензинови резачки. Ако се подготвите, ще видите, че в Банско няма сеч, защото там има стопанин.
 
А от другата страна, в Рила, там, където ме гониха бракониери, там има сеч. Проблемът с този лъжец (Тома Белев) е непрекъснат, той затова не влиза в студио с мене. Тези локуми за оценка на въздействието - ако беше забил и един пирон, ако беше извадил и едно разрешение за строителство, щеше да знае, че за лифта, за писти има изискване за ОВОС (Оценка за въздействието върху околната среда), обясни Каролев.
 
Решението на МС от 28 декември, което отдавна трябваше да бъде взето, то позволява на концесионера да направи предложение за инвестиция, едва след оценката еколозите може да реагират.
 
Прочетете закона. Ако отидеш там, където се изисква ОВОС, има си закон, ако получиш разрешение, трябват ти документи, и ако този ОВОС е негативен, няма кой да си даде разрешение", поясни емоционално Каролев.
 
На предложението на другия гост в студиото - Симеон Славчев от Софийски общински съвет, всички заинтересовани да седнат на една маса и да решат проблемите, икономистът опонира: "Нищо няма да стане и до края на този Столичен съвет, ще го кажа 100 пъти, ако трябва, докато не се променят законите. Каквото и решение да вземете за Витоша, без проблемите на закона, нищо не може да стане". 
 
"Има само един начин за разрешаването на проблемите и в парк Витоша, и в парк Пирин и на всички 32 района - да се променят законите за защитените територии, както е по целия свят", натърти Владо Каролев.