Безимотен ром от видинското село Синаговци се оказа собственик на 49 фирми, регистрирани в София и две обезлюдени смолянски села. Едно от дружествата бушон е с адрес в село Чамла, където от години няма нито един жител. През 2009 г. Чамла нашумя, когато Васил Божков чрез своя фирма започна да изкупува земите на обезлюденото село, съобщава "Марица".

Кметицата на Мугла Даниела Кубинска, която отговаря и за Чамла, е изненадана, че някой може да е регистрирал адреса на фирмата си в изоставеното от години село. 

Според Търговския регистър обаче "ТСР-07" ЕООД е с адрес на управление в село Чамла, като спектърът  от дейности е изключително широк. Фирмата е регистрирана през 2011 г. от Светослав Любенов Тренев. Неин управител преди броени месеци обаче става Людмил Красимиров Петров. Проверка в търговския регистър обаче показва, че видинският ром е изпечен бизнесмен. Той е собственик или управител на 49 фирми, като 19 от тях са с адреси на управление в друго смолянско село - Киселчово. В портфолиото му влизат и знаковите преди години пловдивски дружества "Ален мак България" и „Ален мак козметикс“. 



Многобройните фирми, на които е управител младият видинчанин, лъсваха при рутинна проверка на прокуратурата. 

Обвинител от Варна предявява иск пред Окръжния съд там да се прекрати дружество „Луай Трейдинг“ ЕООД - собственост на палестински гражданин, живеещ в Бейрут (Ливан), защото повече от три месеца е без управител. Делото обаче бива пренасочено към Смолянския окръжен съд, защото междувременно въпросното дружество се урежда с шеф в лицето на Людмил Петров, който мести седалището от Варна в село Киселчово. Едноличен собственик на въпросното дружество е фирмата „Торади Петрос“ ЕООД, на която управител също е Петров.

 "Делото ми бе разпределено по случаен принцип. Възложих проверка на органите на МВР, за да установим дали е реален адресът на управление, установихме свързаността на лицето като управител на 49 дружества в страната и го потърсихме, за да разберем дали развива дейност. Оказа се, че по данни на негови близки Петров е напуснал страната. Съдът пък реши да не заличава дружеството, тъй като няма фактически правна причина за това, понеже то има управител. Но за мен буди подозрение легитимността на това дружество, както и наличието на толкова много дружества на едно лице, още повече с регистрация в село Киселчово, където няма улици и номерации и това, което е посочено като номера, не съществува. Проверката на полиция на място не установи да има седалище дружеството", каза зам. окръжният прокурор на Смолян Недко Симов. Той заяви, че тепърва предстои да реши какви правни действия да се предприемат по случая, но определено има съмнение за легитимността на дейността на дружествата.

В Киселчово живеят едва 20 души по списък. Фирми на Петров са били регистрирани на ул. Първа №3, каквато никога не е съществувала, обясни кметът на съседното село Могилица Милко Кисьов. Той отговаря и за Киселчово. В кметството постоянно пристигали писма от съдилища и данъчни за четири фирми и кметът ги връщал, тъй като знаел, че в населеното място няма човек с въпросното име.