БНТ клекна, ще излъчи скандалното „Открито” за ваксините

Предаването не е било спирано, оправдават се от медията

https://blitz.bg/obshtestvo/bnt-klekna-shte-izlachi-skandalnoto-otkrito-za-vaksinite_news386578.html Blitz.bg

Броят на предаването „Открито” на Валя Ахчиева, в което се разследва скандал с турски ваксини и беше спряно от излъчване, ще бъде излъчено по БНТ на 14 януари от 22.30 ч. Това съобщиха от националната телевизия.

Предаването беше спряно от ефир, след като Ахчиева се разрови в разследване за дарени ваксини от Турция срещу хепатит В-„Еувакс”, в които има нерегламентирано количество живак. Агенти на ДАНС влязоха в телевизията и иззеха неизлъчените кадри.

От БНТ, обаче, отричат предаването да е било спирано и твърдят, че става въпрос за програмни размествания. Ето какво гласи съобщението: „Изданието на „Открито” никога не е било спирано, нито цензурирано. Неговото излъчване беше отложено заради извънредно издание на БНТ „Такси”, посветено на актуалната тема за съдебната реформа. Предаването на Валя Ахчиева се излъчва в първия възможен момент, след края на празничната новогодишна програма и на Олимпийския квалификационен турнир по волейбол и в седмица, в която стартира новият телевизионен сезон за всички публицистични предавания на БНТ.

Валя Ахчиева предостави сценария в последния възможен момент. Както всяка медия, БНТ извърши своя юридическа и съдържателна проверка на разследването – и, въпреки някои несъвършенства и недоизяснени детайли, потвърди излъчването му. В крайна сметка, ще отсъди зрителят.

БНТ излъчва предаването, въпреки че то вече беше публикувано в различни сайтове, без телевизията да е отстъпила авторски права за това. Това беше изненадващо, защото Валя Ахчиева писмено поиска разрешение от ръководството на БНТ да предостави материала си на друга медия и не го получи”.
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай