София се разлюля в 10,08 часа, телефоните спряха за четвърт час
Ново земетресение разлюля София в 10,08 часа днес. Разклащането продължи в рамките на 5-6 секунди и се усети по всички етажи на сградите. От БАН обявиха, че магнитудът е 3,5 по скалата на Рихтер, а от Европейския сеизмологичен център - че е 3,6. Малко по-късно стана ясно, че става въпрос за 2 отделни земетресения по едно и също време на дълбочина от 2 километра.
Веднага след труса "БЛИЦ" получи сигнали от жители на различни столични квартали. Движението на земните пластове е било усетено както в сградите, така и от пешеходци по улиците. Засега няма официална информация за сериозни материални. Посетители в различни интернет-форуми обаче твърдят, че са видяли падащи комини.
В рамките на 15-ина минути обаче бяха нарушени комуникационните връзки, като разговори не можеха да бъдат провеждани в нито една от мрежите на трите ни мобилни оператора.
Земетресение в София имаше и вчера, но с по-малък магнитуд - 2,5 по Рихтер. Епицентърът беше край Четвърти километър в столицата, а от службите успокоиха, че опасност за вторични трусове няма. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.