Английският астроном Уилям Ласел открива Ариел и Умбриел - естествени спътници на Уран. Откритието става на днешния ден през 1851 г. Имената са предложени от сина на Уилям - Джон Хершел, и са взаимствани от герои от произведението на Александър Поуп „Влизане с взлом”.

Единственият апарат, изследвал Ариел и Умбриел досега, е „Вояджър 2” по време на прехода си през урановата система през януари 1986 г. „Вояджър 2” прави най-близкото си преминаване покрай Ариел на 24 януари, когато преминава само на 127 000 км от спътника. Изследвани са само осветените от Слънцето южни полукълба. Поради грешка в измерванията обаче все още не се знае със сигурност дали Ариел е по-масивен спътник от Умбриел.

Повърхността на Умбриел е най-тъмната от всички спътници на Уран и най-малко геологически активна. Спътникът е съставен предимно от лед, силикатни скали и замръзнал метан. По-голямата част от метана е налична на повърхността. Най-голямата забележителност на Умрбиел е кратерът Унда, по периметъра на който се съдържа светъл материал.

Изследванията на Ариел разкриват, че спътникът се състои приблизително от 50% лед, 30% силикатни скали и 20% замръзнал метан. На повърхността почти липсват кратери и се смята, че спътникът е претърпял значимо геоложко събитие, довело до образуването на множество вериги от разломи, каньони и полета със замръзнала вода.

 
На този ден - астроном открива Ариел и Умбриел