Пътуването из непознати светове и галактики все още е само далечна проекция в бъдещето или фантастичен филмов сюжет. За щастие нашата планета е пълна със сюрреалистични и чуждоземни места, които се намират на един полет разстояние, а досущ наподобяват луни долини и подземни пещери, пише "Хъфингтън пост", цитиран от vesti.bg.

Вади Рум, Йордания

Това място е част от световното наследство на ЮНЕСКО и се намира в Южна Йордания. Разнообразните пейзажи от скали, пещери, тесни клисури и червен пясък, го превръщат в подобие на Марс.

Летящият гейзер в Невада

Този извънземно изглеждащ гейзер се намира в близост до Пустинята на черните скали, Невада.

Той е случайно създаден от човешка ръка. През 1916 г. фермер копаел в търсене на вода и намерил, но тя била с температура 200 градуса. Това принудило собственика да запуши кладенеца и да напусне земите си.

С течение на годините водата сама си проправила път, образувайки един от най-красивите гейзери в света.

Неговата форма се дължи на натрупването на калциев карбонат, а цветовете, които буквално спират дъха ни - на термофилните водорасли, разположени по цялата му повърхност и неговите тераси.

Петнистото езеро Клилук

Това странно езеро в пустинята на Британска Колумбия съдържа голямо количество минерали (включително калциев и натриев сулфат).

През лятото, когато водата се изпарява, минералите се разкриват в повече от 300 отделни басейна или "петна" - оттук и името на езерото.

Фигурите са различни във всеки отделен ден и приемат различни форми и цвят. Понякога са сини или зелени, друг път – бели и жълти. Именно с това езерото Клилук привлича посетители от цял свят.

Тори дел Вайолет, Доломитите, Италия

Освен че са изключително фотогенични, тези вертикални върхове, открити в групата "Розенгартен" в Доломитите, често са предпочитани от скалните катерачи.

Дюните на вулканичния национален парк Ласен, Калифорния

 

Обагрените в червено и оранжево дюни, образувани от окислени слоеве вулканична пепел, лежат в сянката на вулкана Синдер Кон. Вулканът и впоследствие дюните се формират по време на изригвания, настъпили през 1650 г.