Живеем в свят на прогресивни технологии, но понякога все още следваме старите правила във връзките. Например си забраняваме да обсъждаме определени ситуации. Сега ще ви покажем колко нещастни могат да бъдат хората с тайни. Но някои неприятни неща е по-добре да бъдат обсъждани.

1. Здраве
Не си хипохондрик само защото се чувстваш зле, но не се и прави на безсмъртен. Позволи на партньора ти да ти помогне, защото и двамата сте от един тийм. И винаги може да се подкрепяте.

2. Интимни моменти
Нормално е когато човек не знае какъв е проблемът му, да не може да го реши. Но пък много двойки смятат, че сексуалните им проблеми ще се решат от само себе си. Но те няма... Затова за тях трябва да се говори открито, колкото и да ви е срам.

3. Вашите странни навици
Всеки си има такива. Някои хора са срамежливи, някои харесват комикси, други си играят с ЛЕГО и т.н. Вашият любим най-вероятно също има такива странности. Вие може да имате повече общи неща, отколкото предполагате.

4. Различия по темата за децата
Разбира се е мит, че всеки обича деца. Може да отложите разговорите за семейство, ако не сте готови. Но ако имате солидно мнение по въпроса, по-добре го споделете с партньора си.

5. Финансови проблеми
„Нямаме пари.“ „Не е нужно да купуваме това сега.“ Някои хора се срамуват да говорят за тези неща, за да не изглеждат алчни. Но е важно да обсъждате бюджета със семейството си, използвайки правилните думи.

6. Провалите на партньора ви
Не е необходимо винаги да обвинявате партньора си, но е трябва да обсъждате добрите и лошите неща с уважение един към друг, а не да го задържате за себе си.

7. Правилният начин да бъдете сами
Всеки има правото да бъде мързелив от време на време. Понякога имаме нужда да останем насаме с мислите си. Трябва да разберем, че фразата „Искам да си почина“ не е равна на „Не те обичам повече.“

8. Лични проблеми
Няма съмнение, че на никой не му харесва, когато му повтарят една и съща история отново и отново. Но тишината влошава нещата. Има тънка линия между сдържаността и нежеланието да нараниш някого.

9. Родители
Хубаво е, когато достигнеш до компромисна точка с родителите на партньора си. Но ако имаш чувството, че те искат да контролират живота ти, не се страхувай да изкажеш притесненията си. Припомни на партньора си (и на себе си), че и ти си имаш собствено семейство, а не семеен клан.

10. Планове за бъдещето
Не трябва да следваш „правилния“ сценарий, ако не пасва на мечтите ти. Ненужните жертви са нещо лошо и за двама ви. Искаш ли да промениш живота си? Сподели това с партньора си. Ами ако той иска същото? Ако не, може да обсъдите и други варианти.

11. Проблеми с външния вид
Щастливата връзка и критиките към външния вид не вървят заедно. Разбира се, всеки харесва естетиката и добре изглеждащите хора. Но ти обичаш партньора си не заради външния му вид. Помни, че твоят партньор също следва принципа „Не съди книгата по корицата ѝ.“