През 1992 година започва да я строи местният предприемач Николай Сутягин. Само че строителството започва без разрешително или планове. Впоследствие обаче Сутягин е арестуван за рекет. Тогава сградата е изоставена и става опасна за жителите на града. През 2008 година те започват да я демонтират.
За някои е чудно защо градът е взел подобно решение? В Архангелск дори съседите я мразят и често наричат сградата "чудовище". Днес изглежда така, сякаш е излязла от филм на ужасите.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.