Информацията, до която тийнейджърите достигат в интернет, се определя и от материалното им положение. Децата, които израстват в лишения, използват мрежата за забавления, за разлика от по-заможните. Това показват данни от мащабно международно проучване.

Според доклад на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие, който обхваща 42 държави става ясно например, че младежите от Коста Рика, когато са онлайн, гледат клипове, играят игри, докато тези от Финландия, използват това време, за да четат новини или да набират полезни знания, съобщава bTV.

От националния център за безопасен интернет твърдят, че България е на второ място в Европа по употреба на интернет сред тийнейджърите. 83% от българчетата между 9 и 16 години са в мрежата всеки или почти всеки ден - в повечето случаи чатят или гледат видеоклипове.

Интернет консултантът Александър Ненов обаче предупреждава, че всяко нещо, което не ни дава ново знание, не ни надгражда в интернет или офлайн света, всъщност ни губи времето. „3ащото времето ни е единственият ресурс и ние трябва да го пазим”, допълва интернет специалистът.