Най-близката до Слънцето планета Меркурий дълго време не привличаше вниманието на уфолозите, защото се смяташе, че на нея със сигурност не може да има живот, още повече - разумен. Но сега даденото небесно тяло на нашата слънчева система все по-често започна да попада в полезрението на независимите изследователи на космоса, пише Езорейтер.

И дори не защото в момента Меркурий засилено се изучава от специалистите на НАСА или европейската космическа агенция, просто отношението към тази планета започна да се променя. И докато някои загадки на Меркурий не дават покой на учените, например, откъде идва атмосферата, която заради слабата гравитация почти веднага изчезва - природата на произхода на дългия (23 000 километра) космически водороден шлейф, и така нататък, то уфолозите с лекота обясняват това с наличието на цивилизация на планетата. 

Потвърждение на догадките на (засега това са само предположения, още по-неубедителни за цивилизацията на Марс) виртуалните археолози, например, Скот Уоринг, в последно време са снимки, изпратени от космическия апарат Messenger, на които с удивителна периодичност започнаха да се намират следи от меркурианци. Първоначално тайландският изследовател е открил на Меркурий кула (или на пришълци, или на аборигени на планетата), а след това и статуя на молещ се хуманоид, а в началото на годината на вниманието на уфолозите бе представена и изкуствено създадена планина. 

Уоринг казва, че тази планина просто не може да бъде създадена от природата, която "не търпи" правоъгълни постройки. А ако се загледате в аномалията на Меркурий, то на върха ѝ ще се видят дупки с правоъгълни ъгли. Откъде са се взели те? 

За съжаление, както смятат независимите изследователи на космоса, всичките свои основни тайни Меркурий крие от другата и страна, която не се вижда от Земята и затова не е и изучена. Сред астрономите любители има и поддръжници на така наричаната теория за всеобщия разумен живот във Вселената, според която, всичките планети, а дори и звездите, са обитаеми. Друга е работата, че всяка форма на живот се развива на тях в зависимост от местните условия.  

Естествено, за биологичен живот, подобен на нашия, са необходими приблизителни на земните условия, поради което учените търсят наши събратя по разум само на екзопланетите, но на Меркурий може да има съвсем различна по своята същност цивилизация. И въпреки това, тя може да въздейства на физическата среда, оставяйки следи, да кажем, във вид на изкуствена правоъгълна планина, която не е характерна за природата. 

Превод и редакция: БЛИЦ