Много често не успяваме да сбъднем желанията си, защото сами се саботираме. Това са 10-те начина, по които го правим:

1. Започваш нещо, а речникът ти изобилства с думи – „нещастие“, „ужас“, „проблем“. Ако харесваш борбата и препятствията – получаваш ги.

2. Напрегнат си, нямаш търпение, не си последователен, дори имаш съмнения дали ще успееш – потокът ти вече е блокиран.

3. Действаш, като използваш готовите чужди програми и убеждения – от родителите ти, от учителите ти, от другите, от авторитети, от книгите. И после се чудиш защо не е „твоето“.

4. Нямаш собствено мнение, предпазлив си, залагаш на сигурно, а после искаш да си винаги прав.

5. Ето нещо сигурно – не знаеш какво точно искаш, променяш си мнението, искаш едно, после нещо друго и съвсем естествено спираш потока на желанията си.

6. Ето нещо „любимо“ – страхът! Страхуваш се, че няма да успееш. Липсва ти нужната увереност и самочувствие, че заслужаваш всичко, за което мечтаеш. Толкова много страст и енергия влагаш в тези негативни емоции!

7. Желаеш нещо силно, но не искаш да промениш нищо. Имаш ползи мечтите ти да не се сбъднат – признай си! Запитай се кое ми е по-важно – да сбъдна желанието си или да не излизам от зоната си на комфорт? Потокът на желанията ти разбърква релсите ти, хм, май е страшничко…

8. Постоянно се чудиш – на правилния път ли съм? По кой път да поема? Ами сега какво да избера?

9. „А ако се прецакам? А ако се проваля?“ Критикът вътре в теб винаги е прав – постига всичко, за което се критикува.

10. Искаш нещо много силно, а му отдаваш прекалено, преувеличено, извънредно значение дали ще стане или не. Колкото повече мислиш, че не можеш без него и се вкопчваш, толкова то не става.

източник: drugitenovini.com