Специалистите предполагат, че златото се е образувало в долните слоеве на земната кора и впоследствие е било изтласкано на повърхността.
Учените отбелязват, че изследванията на земната кора и на мантията навеждат на мисълта, че строежът на Земята не е достатъчно изучен.
Те изтъкват, че горните и долните слоеве на мантията все още могат да съдържат големи количества злато, недостъпно за промишлен добив.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.