Във „Вътрешна сигурност“ е постъпил сигнал за подобна схема. Осъществени за издирвателни мероприятия, използвани са СРС-а и тази практика за корупция и специални номера е била потвърдена. Това заяви говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова в ефира на БНТ по повод арестите в Благоевград.

„В петък миналата седмица главният прокурор разпореди да се Национална следствена служба да се заеме със случая. Схемата, която към този момент можем да кажем, че се потвърждава: Лица, които са искали да регистрират автомобилите си, а някои от тях са искали специални номера. Сумата, която е трябвало да се заплати в полза на държавата е била завишавана от посредници. Част от средствата са отивали към началника на сектор КАТ в Благоевград“, уточни тя.

„Доказателствата сочат, че са участвали най-малко 3 лица. Началникът на сектор Пътна полиция и един от тях бивш служител на „Пътна полиция“. Наричаме ги търговски представител, защото се занимава с изработката на тези номера.

Към момента са задържани 4 лица и днес прокуратурата ще им повдигне обвинения. Арнаудова уточни, че към момента доказателствата не сочат за организирана престъпна група.

Вчера паралелно на територията на Благоевград бяха извършени паралелно процесуално-следствени действия.

Тя потвърди, че са открити пари в жилището на шефа на КАТ. Сумата е 5300 лв. В касата. Днес предстоят разпити на още 11 лица. Той е получавал по 100 лева за свое деяние, така че може да сметнете колко незаконни деяния е извършил“, заяви още Арнаудова.

По думите ѝ наблюдаващите прокурори ще решат дали шефът на Кат да бъде отстранен от длъжност и мярката му за отклонение да бъде задържане под стража.

Тя посочи още, че ще има и други линии на разследването, тъй като шефът на КАТ е разрешил служители да конвоират извънгабаритна техника по Кресненското дефиле, във време, в което не е било разрешено. Според нас е ощетен държавният бюджет и са нарушени правилата.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!