Моторист без книжка се потроши при пътен инцидент в Берковица. На 3 август около 12,30 ч. на ул. „Мусала” пред Социален патронаж в града е настъпило пътнотраспортно произшествие с пострадал. Произшествието е посетено от дежурен екип на пътен контрол, съобщиха от ОД на МВР - Монтана.
Установен е участникът в произшествието – 39-годишният П.Д. от гр. Берковица. П.Д. е управлявал мотоциклет "Ямаха СЕ 06" с монтанска регистрация, негова собственост, без да притежава свидетелство за управление на МПС. Неправоспособният водач се е движел с несъобразена скорост спрямо състоянието на пътя - неравности по пътното платно, вследствие на което е изгубил контрол върху управлението, паднал и получил наранявания.
Пострадалият е транспортиран с линейка до ФСМП - Берковица, където от извършения първоначален медицински преглед е установено, че е получил комоцио и има счупена ключица.
На водача е издаден талон за мед. изследване за употреба на алкохол. Работата по случая продължава в Районно управление "Полиция" - Берковица. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.