Азиатксите акции поскъпват в трета поредна сесия днес, след като надеждите за добри корпоративни резултати подкрепиха Уолстрийт. В същото време няколко оставки в британското правителство бяха причина паундът да заеме отбранителна позиция.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.4% в ранната търговия, продължавайки ръста си от 1.3% от понеделник.

Японският Nikkei се покачи с около 1%, а южнокорейският KOSPI добави 0.5%. Фючърсите на S&P 500 бележат повишение от 0.2%.

Китайските акции отчитат леки понижения, като индексът на сините чипове на борсата в Шанхай губи 0.2%, след като вчера скочи с 2.8%, отчитайки най-голямото си дневно повишение от август 2016 г.

Вчера щатските индекси Dow Jones и S&P 500 записаха най-големите си повишения от повече от месец, след като цените на банковите акции скочиха преди очакваните по-късно през седмицата финансови отчети. Банковият индекс на S&P записа най-големия си ръст от 26 март.

Dow Jones вчера нарасна с 1.31%, докато S&P 500 добави 0.88%, а Nasdaq затвори с 0.88% нагоре.

Във фокуса на валутните пазари са политическите рокади в Лондон.

Министърът на външните работи и министърът по брекзит подадоха оставки в знак на несъгласие с плановете на премиера Тереза Мей да запази близки търговски отношения с ЕС, след като Великобротания напусне съюза, което предизвика недоволство в нейната партия.

Министърът на външните работи Борис Джонсън подаде оставка часове, след като това бе направил министърът по брекзит Дейвид Дейвис, което насърчи част от членовете на Консервативната партия да заговорят за свалянето на Мей.

Тази несигурност доведе до поевтиняване на паунда до 1.3189 долара, преди валутата да възстанови част от изгубеното до 1.3254. За последно паундът губеше 0.1%, до 1.3248 долара.

Пазарите все още смятат, че Централната банка на Англия вероятно ще вдигне лихвите през август, но евентуално разрастване на политическата криза може да промени това.

Поевтиняването на паунда бе добре дошло за щатския долар, който поскъпна - на фона на очаквнаията, че Федералният резерв ще продължи да вдига лихвите си.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, нарасна до 94.083 пункта, след като преди това бе паднал до 93.713. Доларът поскъпна и спрямо йената до ниво от 111.01, след като преди това се разменяше срещу 110.30 йени.

Еврото се върна на нивото от 1.1755 долара, след като вчера имаше прибиране на печалби при триседмичния връх от 1.1790.

На суровинните пазари, петролът поскъпна, на фона на проблемите с предлагането в Канада и Либия и преди предстоящите санкции срещу Иран.

Щатският лек суров петрол добави 14 цента към цената си, до 73.99 долара за барел, докато брентът поскъпна с 23 цента, до 78.30 долара за барел.

Спот цената на златото нарасна минимално до 1 259.02 долара за тройунция.